Jak to zorganizować? Mama Żona

Zabawa w kino, czyli jak zorganizować kino w domu

 

– Mamo, mamo, mogę obejrzeć bajkę?

– Znowu?

– Tylko jedną.

– A może pobawimy się w kino?

– A jak w to się bawi?

– Zrobimy kino w domu. Przygotujemy plakat ulubionej bajki, kupimy bilety w kasie kina, zrobimy popcorn – zobaczysz jak fajnie skacze popcorn. A potem obejrzymy bajkę w tym naszym kinie domowym.

– Popcorn skacze?

– Tak skacze. A wiesz, że popcorn to kukurydza?

– Kukurydza? No co ty mamo, kukurydza jest żółta.

 


Jak zorganizować kino w domu

Puszczanie bajek nie musi mieć zawsze ten sam scenariusz. Zabawa w kino to rozmowa o ulubionych bajkach. To nauka podejmowania decyzji – co się obejrzy. To praca plastyczna i bawienie się w kasę biletową. To wspólne przygotowywanie przekąsek. A na koniec nagroda – bajka, a dla Ciebie chwila na kawę lub czas na ogarnięcie całego tego bałaganu ;p. Nie mówiłam, że będzie lekko :P.

Zabawa w Kino

Najciekawsze są przygotowania.

No więc przygotowałam :D (oczywiście w canvie) kilka materiałów graficznych, z których możesz skorzystać i Ty. Wszystko można zrobić również ręcznie razem z dzieckiem. My przykleiliśmy gotowe logo kina, ale za to plakat ulubionej bajki rysował mój synek sam, a ja zgadywałam co to za baja.

Logo kina

Stwórzcie lub wytnijcie gotowe logo do zabawy w kino – Kino w domu.pdf i przyczepcie w „sali kinowej”, u mnie jest to salon.

logo kino w domu JZ

Plakat

Plakat wybranej bajki, to po prostu praca plastyczna wykonana na dużej kartce papieru. Może być wykonana kredkami, mazakami, farbkami – tym czym lubi malować Twoje dziecko. My malowaliśmy na tylnej stronie papieru ozdobnego, który został po świętach. Plakat A4 reklamujący kino domowe znajdziesz też tutaj Kino w domu.pdf. Przywieście plakat na ścianie – najbezpieczniej taśmą do malowania ścian.

Plakat kino w domu

Bilety

Bilety możecie stworzyć sami, wykorzystać te stare z prawdziwego kina, albo je wydrukować – Kino w domu.pdf. Kasy biletowej nie musi być, ale jeśli macie karton to macie i kasę biletową. Wystarczy wyciąć okienko i wuala (jak się pisze wuala? Chyba pierwszy raz w życiu używam w piśmie tego słowa. O znalazłam. Moje drogie Panie słownik PWN podpowiada, że to francuskie słowo pisze się voilà. Człowiek uczy się całe życie :))

Zabawa w kino bilety

Przekąski

Co kto lubi :). Robiony w domu popcorn czy frytki świetnie się spiszą w roli przekąsek do filmu. W zdrowszej wersji polecam frytki warzywne na surowo z marchewki, kalarepy czy selera. Wystarczy pociąć w paseczki. Owocowy mix z sezonowych owoców, mniam. Koreczki – mój syn uwielbia wbijać przygotowane produkty spożywcze na wykałaczki lub prostsza wersja deska z kabanosami, serem, oliwkami, pieczywem itp. Swoją drogą, Wasze dzieci też uwielbiają tak zajadać oliwki?

Seans filmowy

Punkt kulminacyjny coraz bliżej. Po odegraniu scenek typu – idziemy do kina, oglądamy plakat, sprawdzamy bilety, kupujemy popcorn itp. – wchodzimy na salę kinową. Wreszcie można włączyć bajkę i odpocząć ;)

 


 

Jakie bajki uwielbiają Wasze dzieci? I plis, podpowiedzcie w jakim wieku zaproponować pełnometrażową bajkę dziecku?

You Might Also Like

Brak komentarzy

Napisz komentarz