Jak to zorganizować? Kobieta Rollercoaster Top artykuły Żona

Słoik dobrych wspomnień: prezent na rocznicę + materiały do pobrania

Hej, pamiętasz swój pierwszy raz na rowerze? Albo tą niecierpliwość i radość, gdy byłeś mały i oczekiwałeś na świąteczny prezent? Życie pełne jest dobrych chwil, z których wiele chcielibyśmy zatrzymać na dłużej, przetrzymać jeszcze chwilę, przechować… na przykład w słoiku.

Dziś taki słoik zrobimy. Na prezent. Słoik niewielki, ale bardzo pojemny. Wypełniony chwilami-zadaniami. Samymi dobrymi :)

Oto przykładowe z nich (w materiałach do pobrania znajdziecie ich niemal 50!):

Zatańcz na stole tak, jakby miał skończyć się świat

Powiedz lub pokaż jak kochasz drugą osobę w niekonwencjonalny sposób

Niech osoba, której to czytasz, wymieni szybko 3 rzeczy w mieszczeniu na literę „D”. Wymieniła? Teraz niech zagra na nich dla Ciebie serenadę :)

Ugotujmy razem coś z cebulą

Zamknij oczy lub pozwól, by druga osoba je zawiązała. Otrzymasz do rąk trzy przedmioty. Jeśli odgadniesz czym są, nie robisz kolacji

Słoik wspomnień - prawie 50 pomysłów na spędzenie wspólnie czasu

Słoik dobrych wspomnień – czym to się je? ;)

W wielu miejscach możecie spotkać się ze słoikami, do których wrzuca się gotowe wspomnienia. W tym tutaj odwrócimy jednak sytuację. W słoiku znajdują się zadania, które dostarczą Wam dobrych chwil, zaangażują Was w coś wspólnie i postawią przed Wami miłe wyzwania.

Ja swój słoik wspomnień (ten, który widzicie na zdjęciach) przygotowałam dwa lata temu dla swojego lubego na naszą rocznicę. Poszłam do sklepu i kupiłam w NanuNana ładny, prosty słoiczek. Następnie siadłam przy komputerze i zaczęłam wymyślać pomysły na miłe chwile, które moglibyśmy spędzić razem. Podzieliłam je na 3 kategorie:

 • rzeczy, które możemy zrobić od razu
 • rzeczy, które wymagają zaplanowania, ale nieszczególnego – mamy na nie 7 dni
 • miejsca na randki – głównie restauracje czy bary, do których warto wyjść

Spisane pomysły wydrukowałam na kartkach w trzech kolorach, które symbolizowały kategorie, potem pocięłam całość i wrzuciłam do środka. Spisałam i wydrukowałam też legendę, którą nakleiłam na słoik wspomnień. I oto właśnie mój prezent był już gotowy :) Wyglądał tak:

Słoik był dla nas zachętą do wyjścia z domu na randki albo pomysłem na to, jak spędzić czas razem, kiedy mamy niewiele czasu. Jak widać – mój luby traktuje go oszczędnie i jeszcze nie wykorzystał wszystkich :)

Prawie 50 pomysłów na spędzenie wspólnie czasu dla par

Jeszcze ładniejszy słoik – pomysły na wspólny czas i materiały do pobrania

Słoik jaki powstał – każdy widzi, ale nie byłabym sobą, gdybym dwa lata później nie spróbowała zrobić go trochę inaczej, trochę – mam nadzieję, lepiej. Dlatego przygotowałam dla Was nową etykietę i szablony z pomysłami, wszystko pobrać możecie za darmo poniżej. Pomysły do słoika wspomnień celowo są w wordzie – dzięki temu możecie sami dopisać takie, które wpadną Wam do głowy. Koniecznie pamiętajcie także, by o ile nie mieszkacie w Krakowie, samemu znaleźć i dopisać miejsca na randkę.

Pobierz materiały:

Etykieta na słoik

Słoik dobrych wspomnień – zadania od razu

Słoik dobrych wspomnień – zadania na 7 dni

Słoik dobrych wspomnień – miejsca na randki

Dajcie znać, co myślicie o takim słoiku. A może skusicie się i zrobicie go dla swojego lubego/lubej jako prezent na rocznicę, bądź w zmienionej nieco formie – z innymi pomysłami dla np. przyjaciółki? Każdy komentarz = ciepły, ogromny uśmiech na twarzy autorki ;)

You Might Also Like

3 komentarze

 • Reply
  Prezenty dla wielbicieli kawy - garść pomysłów na jakzorganizowac.pl
  11 sierpnia 2018 at 21:21

  […] Coś dla ukochanego/ukochanej/przyjaciółki/przyjaciela […]

 • Reply
  Auria
  26 kwietnia 2019 at 02:08

  Gdzie dostanę taki piękny kolorowy papier? ;)

  • Reply
   Emka
   26 kwietnia 2019 at 13:33

   Hej @Auria :)
   Kiedyś w Biedronce wypatrzyłam zestaw do oznaczania słoików z przetworów wraz z segregatorem z przepisami i kartkami do notowania. Całość kosztowała jakieś kilkanaście złotych. Właśnie tam, w segregatorze, były kolorowe kartki, które wykorzystałam w tym pomyśle. Taki sam zestaw raczej trudno będzie teraz dostać, ale w sklepach internetowych z rzeczami do scrapbookingu na pewno znajdziesz równie ładne i ładniejsze :-)

  Napisz komentarz