Jak to zorganizować? Top artykuły Żona

Jak zorganizować imprezę w stylu meksykańskim – zabawa

Oglądaliście „Kocham Cię Polsko” na TVP2? To był świetny program :). Na jego podstawie przygotowałam zabawę na urodziny w stylu meksykańskim, czyli „Te amo Mexico”! Zabawa składa się z kilku prostych i znanych każdemu z dzieciństwa gier. Oczywiście wszystko dotyczy Meksyku, bo to przecież impreza w stylu meksykańskim. Ubaw mieliśmy po pachy.

No to zaczynamy!

Zabawa na imprezę w stylu meksykańskim „Te amo Mexico”

1. Przygotuj tequile i dodatki do niej.

Tequile srebrną często pije się z solą i limonką/cytryną. Tequile złotą z cynamonem i pomarańczą. Te z wyższych półek traktuje się jak rarytas i popija jak dobre whisky.

2. Stwórz dwie drużyny

Podziel zaproszonych gości na dwie w miarę równe drużyny. My graliśmy tak, że drużyna która wygrała konkurencję piła tequilę, ale równie dobrze mogą pić wszyscy. Tylko nie wiem czy dotrzecie do końca ;). Ja jako prowadząca zabawę i solenizantka piłam za każdym razem i niestety nie pamiętam końca :).

3. Kalambury

Na rozgrzewkę kalambury. Jedna lub dwie osoby pokazują hasło swojej drużynie. Najwięcej radochy mieliśmy przy haśle „Tequila BodyShot” czyli „picie tequili z ciała drugiej osoby”. Hasło pokazywał Jarek i Kostek czyli dwóch mężczyzn :) więc możecie sobie wyobrazić jak kładliśmy się na podłodze ze śmiechu.

Tutaj 6 haseł związanych z Meksykiem do zabawy w kalambury na imprezę w stylu meksykańskim:

impreza w stylu meksykanskim KALAMBURY.pdf

4. Tabu Mexico

Zasady podobne do rewelacyjnej gry Tabu. Drużyna typuje pierwszą osobę, która będzie przytaczała hasła. Po minucie druga osoba z teamu dostaje karty i próbuje zdefiniować frazę, nie używając słów podanych poniżej głównego hasła. Karty do Tabu Mexico podzieliłam po równo na dwie drużyny. Najpierw grał pierwszy zespół, potem drugi. Z przeciwnego team’u,  jedna osoba kontroluje, czy nie zostało użyte słowo z listy słów zakazanych. Wygrywa ta grupa, która zgadła najwięcej słów (czyli miała najmniej odrzuconych kart). W przypadku remisu ten zespół, który pierwszy skończył grę. Karty się odrzuca, gdy komuś wymsknie się, któreś ze słów zakazanych.

Tutaj karty do Tabu Mexico z hasłami związanymi z…, oczywiście Meksykiem:

impreza w stylu meksykanskim TABU MEXICO.pdf

5. Kim Jestem?

Zapytaj przeciwną drużynę jaką znaną postacią jest twój team. Pytania konstruuj uważnie, ponieważ przeciwna drużyna może odpowiedzieć tylko tak lub nie. Np. pytanie Jestem kobietą? Odp. Nie.

W załączeniu 2 postacie związane z Meksykiem do zabawy w „kim jestem”, po jednej dla każdego zespołu:

impreza w stylu meksykanskim KIM JESTEM.pdf

6. Głuchy telefon

Gra stara jak świat, w nowej odsłonie. Pierwsza osoba czyta historię związaną z Meksykiem, zapamiętuje i szybko przekazuje następnej osobie, druga osoba przekazuje trzeciej i tak aż do końca. Ostatni zawodnik opowie co usłyszał. Jeśli w jego opowieści padną słowa kluczowe (podkreślone w historii w załączonym materiale), to naliczamy punkty zwycięstwa :D. Czas jest ograniczony, ja przyznałam po 2 minuty dla każdej drużyny.

Tutaj dwie historie do gry w głuchy telefon specjalnie przygotowane na imprezę w stylu meksykańskim:

impreza w stylu meksykanskim GLUCHY TELEFON.pdf

Este es el final :)

Udanej Zabawy!

 

You Might Also Like

3 komentarze

 • Reply
  Emi
  27 listopada 2016 at 23:03

  Świetny pomysł! To mam już koncept na kolejną imprezę! :)

 • Reply
  Ania
  29 listopada 2016 at 12:21

  Cieszę się, że mogłam pomóc :)

 • Reply
  Jak zorganizować urodziny w domu? Cz. 1 – Pomysły na wieczór
  12 maja 2018 at 20:46

  […] Brzmi intrygująco, prawda? I słusznie. O takim sposobie pisała już kiedyś genialnie Ania. Ja nie będę się powtarzać, koniecznie sami musicie zobaczyć :) Pełny opis i bezpłatne materiały do pobrania (z konkurencjami podczas imprezy) znajdziecie w artykule: Jak zorganizować imprezę w stylu meksykańskim. […]

 • Napisz komentarz