Mama Top artykuły

Gadżety dla niemowlaka, moja 5-tka bez której nie wyobrażam sobie macierzyństwa

nosidełko tula gadżety dla niemowlaka

Gadżety dla niemowlaka, bez których nie wyobrażam sobie macierzyństwa – moja niezbędna piątka

Na rynku dostępnych jest wiele gadżetów dla niemowlaka, te które okazały się w moim domu zbędne znajdziecie w artykule Zbędne gadżety dla niemowlaka – moja niepotrzebna piątka. Te bez których nie wyobrażam sobie macierzyństwa, znajdziecie poniżej.

1. Nosidełko

Jeśli chodzi o gadżety dla niemowlaka do usypiania, to nie mam kołyski, bujaczka, karuzeli nad łóżeczkiem, nawet smoczka nie mam. Mam nosidełko, a dokładnie Tulę. Nie jestem zwolennikiem długiego noszenia dzieci w nosidełku bo dzieci przede wszystkim powinny być wolne, a takie nosidełko ogranicza ich ruchy. Jednak czego bym nie próbowała to usypianie w tuli wygrywa, 5 min i mały śpi. Mocno się wtuli i zasypia kołysane przechadzką po mieszkaniu. Nosidełko uwalnia też ręce mamy, więc można przy okazji przygotować picie na noc czy sprawdzić pocztę na telefonie. Nosidełko sprawdzi się też podczas wyjazdów, szczególnie tam gdzie nie dasz rady wjechać wózkiem.

2. Termometr szybko mierzący temperaturę

Płaczące, wiercące się dziecko na rękach i Ty wciskająca mu termometr pod pachę (lub gdzie indziej), który mierzy temperaturę aż 1 minutę. Yhm… Powodzenia ;). Termometr szybko mierzący temperaturę jest na liście chyba każdego rodzica, którego dziecko choruje i jest ruchliwe. Termometrów jest dużo. Ja znam trzy rodzaje termometrów z szybkim pomiarem. Do ucha, który nam się nie sprawdził – zbyt duże widełki możliwego błędu. Na podczerwień – osobiście nie testowałam chodź znajomi gorąco polecają. Termometr elektroniczny – taki mam i sprawdza mi się, mierzy temperaturę w 10 sekund – Geratherm Termometr Cyfrowy Rapid Super Szybki Pomiar za ok. 20 zł.

3. żel na ząbkowanie

Ząbkowanie to u nas długotrwały i bolesny okres. Wyrzynające się ząbki nie pozwalają zasnąć mojemu maluszkowi, jest rozdrażniony swędzeniem dziąseł i bólem. Dlatego przed snem smaruję mu dziąsła żelem Dentinox, który łagodzi ból. Po posmarowaniu mały zasypia po ok. 5 minutach. Dostępny w aptekach, kosztuje ok 15 zł.

4. silikonowe nakładki na brodawki

Ups… No i takie tu wyciągam gadżety dla niemowlaka, a właściwie to dla świeżo upieczonych mam. Niektóre mamy w tym i ja mają delikatne brodawki. Jak to powiedziała położna niezahartowane ;). Pierwsze przystawianie do piersi skończyło się u mnie podrażnieniami, krwawieniem i strupami. Ałaaaaa. By wytrzymać ten ból i dalej karmić piersią warto sięgnąć po kapturki do karmienia, czyli specjalne silikonowe nakładki, osłaniające brodawki. Silikonowych osłonek używałam do czasu gdy brodawki się zagoiły i zahartowały. Używałam nakładki na brodawki dla karmiących matek firmy MEDELA kosztują ok. 38zł.

5. odkurzacz do noska

Kto przechodził pięć angin w roku zrozumie dlaczego nie odciąga się kataru ustami używając do tego aspiratora. Niby jednorazowe filtry zatrzymują katar i zapewniają higienę wykonywanego zabiegu, a jednak ja ciągle łapałam infekcję. Temat odciągania wydzieliny z nosa odkurzaczem jest dosyć sporny. Jednak u mnie to najlepszy gadżet dla niemowlaka do nosa. Od kiedy przerzuciłam się na aspirator do odkurzacza nie łapię infekcji gardła. Niemowlę ma porządnie odciągnięty katar „do końca”, a ja nie jestem zarażona. Zwykła gruszka nie dawała rady z głębokim gęstym katarem, aspirator z ustnikiem przekazywał wirusa, jedynie aspirator do nosa do odkurzacza sprawdził się u nas. Gadżet ten kosztuje ok 35zł.


Co dorzucilibyście do listy niezbędnych gadżetów dla niemowlaka?

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply
    Zbędne gadżety dla niemowlaka - moja niepotrzebna 5tka -
    13 listopada 2018 at 12:15

    […] Ciekawa jestem co uznam za zbędne gadżety dla niemowlaka po następnym porodzie ;). Zobacz też gadżety dla niemowlaka, bez których nie wyobrażam sobie macierzyństwa i daj znać co sprawdza się u […]

  • Reply
    Jak zorganizować porządki w domu? 1. Łazienka - Jak Zorganizować
    18 listopada 2018 at 19:11

    […] Gadżety dla niemowlaka, moja 5-tka bez której nie wyobrażam sobie macierzyństwa […]

  • Napisz komentarz